Nodaļas vadītāja

Profesore, Dr.habil.med., Dr.med., LZA korespondētājlocekle Ingrīda Rumba-Rozenfelde

Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātes Ģimenes, mātes un bērna veselības nodaļa ir izveidota 2025.gadā, apvienojot ģimenes medicīnas, ginekoloģijas un dzemdniecības, psihoterapijas, dermatoloģijas, pediatrijas, kā arī ar bērnu slimību diagnostiku un aprūpi saistītus speciālistus, t.sk., sociālajā pediatrijā, un akadēmisko personālu- docētājus, pētniekus un rezidentus. Nodaļa realizē studijas Ārstniecības, Zobārstniecības, Uztura maģistru programmu obligātajā sadaļā, klīnisko praksi, izvēles kursus šajās programmās un brīvās izvēles kursu (C daļā), kā arī doktorantūras studijas. Pētniecības tematika saistās ar ģimenes, mātes, bērnu un pusaudžu  veselības un slimību dažādām jomām, sadarbojoties ar pētniecības iestādēm LU (KPMI, Bioloģijas institūts), Latvijā (BMC), valsts institūcijām (SPKC), BKUS un dažādām klīniskām iestādēm, nevalstiskām institūcijām (“Glābiet bērnus”), kā arī iesaistoties starptautiskos konsorcijos un sadarbojoties ar ārvalstu zinātniskām institūcijām. Zinātniskie  virzieni ietver izpēti personalizētās medicīnas kontekstā, t.sk., mikrobiotu bērniem, dzīves kvalitātes pētījumus, iedzimto anomāliju dažādus aspektus, hronisko slimību ārstēšanas efektivitātes kritēriju un ārstēšanas rezultātu izpēti, dermatoveneroloģisko slimību ārstēšanas un diagnostikas jautājumus. Pētījumu īstenošanas ietvars ir Latvijas un starptautiskie projekti, līgumdarbi, kā arī studējošo un doktorantu pētījumi. Nodaļas akadēmiskais personāls piedalās starptautisku kongresu organizēšanā, pēcdiploma izglītības realizācijā, mācību līdzekļu sastādīšanā, ir profesionālo asociāciju un Latvijas Ārstu biedrības vadošo institūciju sastāvā.

Nodaļā strādā 60 kolēģi, t.skaitā 4 profesori, 3 asoc.profesori, 1 docents, kopā 9 medicīnas doktori. Nodaļas darbinieki ir attiecīgās jomas sertificēti speciālisti un veic klīnisko darbu Rīgas un Latvijas medicīnas iestādēs, kā arī piedalās rezidentu apmācībā.

   

Bērnu veselība, psihiskā veselība, slimību diagnostika, ārstēšana un prevencija 
Vada: prof. I.Rumba-Rozenfelde, asoc. prof. I.Daugule, doc. L.Ķevere, dr. I.Zīle)



Ģimenes medicīna 
Vada: dr. I.Aizsilniece



Dzemdniecība un ginekoloģija 
Vada: doc. M.Puķīte, dr. Z.Krastiņa



Dermatoveneroloģija 
Vada: prof. A.Rubins, asoc. prof. S.Rubins, dr. R.Karls)

Ī.Zīle, I.Ebela, V.Folkmanis, I.Rumba-Rozenfelde. Prenatal ultrasound screening and congenital anomalies at birth by region: Pattern and distribution in Latvia. Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol X. 2023 Sep 15:20:100242. doi: 10.1016/j.eurox.2023.100242. eCollection 2023 Dec. 


Naddei R, Ridella F, Bovis F, Trincianti C, Avrusin I, Januskeviciute G, Burrone M, Rebollo-Giménez A, Minden K, Ekelund M, Barone P, Rumba-Rozenfelde I, Shafaie N, Swart JF, Ruperto N, Ravelli A, Consolaro A; Pediatric Rheumatology International Trials Development and initial validation of parent and child versions of the Juvenile Arthritis Disease Activity Score.
Organization (PRINTO). Rheumatology (Oxford). 2024 Jul 4:keae326. doi: 10.1093/rheumatology/keae326. 



S.Skrebinska, F.Megraud, I.Daugule, D.Santare, S.Isajevs, I.Liepniece-Karele, I.Bogdanova, D.Rudzīte, R.Vangravs, I.Kikuste, A.Vanags, I.Tolmanis, S.Savcenko, C.Alix, M.Leja, ...[et.al.] Diagnostics Vol.12, N1(2022). Article number: 133. 10.3390/diagnostics12010133 , URL: www.mdpi.com/2075-4418/12/1/133 ISSN 2075-4418.

 

Zarnu trakta mikrobiotu ietekmējoši faktori un saistība ar veselības stāvokli zīdaiņiem un mazuļiem : prospektīva fēču mikrobiotas sastāva metagenomiska analīze bērniem līdz 36 mēn. vecumam (LZP2021/117)


A metadata registry for ERN RITA (MERITA) (Nr.ZD2020/20985)