Latvijas Universitātes Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātes studiju virziena "Iekšējā drošība un civilā aizsardzība" iekļautās studiju programmas ir akreditētas uz sešiem gadiem ar ekspertu vērtējumu – izcili.
Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultāte ar lepnumu paziņo, ka studiju virziens "Iekšējā drošība un civilā aizsardzība" ir saņēmis augstāko iespējamo akreditācijas novērtējumu, kas piešķirts uz sešiem gadiem. Tas apliecina Latvijas Universitātes studiju procesa augsto profesionālo un akadēmisko līmeni darba aizsardzības, ergonomikas un arodveselības zinātņu jomu attīstībā, un norāda, ka Latvijas Universitāte ir drošs un uzticams sadarbības partneris valsts un starptautiskā mērogā, nodrošinot augstu un kvalitatīvu izglītību.
Studiju virzienā "Iekšējā drošība un civilā aizsardzība" ietilpst šādas četras studiju programmas:
- Doktora studiju programma - "Cilvēkfaktors, drošība darbā un arodveselība"
- Profesionālā maģistra studiju programma - "Darba vides aizsardzība un ekspertīze"
- Bakalaura studiju programma - "Arodveselība un drošība darbā"
- Īsā cikla studiju programma - "Darba aizsardzība"
Studiju programmu mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus speciālistus, kas spēj profesionāli un efektīvi risināt darba aizsardzības, ergonomikas, arodveselības un civilās aizsardzības izaicinājumus mūsdienu strauji mainīgajā biznesa vidē.
Virziena vadītājs, profesors Henrijs Kaļķis, un minēto studiju programmu direktori profesore Ženija Roja un profesors Ingars Reinholds ir snieguši zinātniski pamatotu un profesionālu ieguldījumu studiju programmu modernizācijā un attīstībā, lai veiksmīgi tiktu akreditēts studiju virziens.
Studiju virziena vadītājs profesors Henrijs Kaļķis norāda: "Studiju virziens "Iekšējā drošība un civilā aizsardzība" ir cieši saistīts ar drošu, veselīgu un efektīvu darba vidi, tehnoloģiju straujo attīstību mūsdienu mainīgos darba apstākļos. Tāpēc studiju virzienam ir liels potenciāls sadarbībai ar dažādām tautsaimniecības nozarēm, sniedzot zinātniski pamatotas praktiskās rekomendācijas industrijām un modernizējot studiju procesu atbilstoši darba tirgus prasībām.”
LU Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultāte pateicas arī LU administratīvajam personālam par atbalstu un iesaisti, izveidojot un pilnveidot studiju programmas. Fakultāte ir apņēmusies arī turpmāk nodrošināt augsta līmeņa izglītību un attīstīt pētniecības iespējas, kas stiprinās izglītību darba aizsardzībā, ergonomikā un arodveselībā Latvijā.