Pacientu līdzestība nozīmē pacienta aktīvu līdzdalību savā ārstēšanā un atbildību par savu veselību. Kā veicināt izpratni par ārstēšanās procesu un kā efektīvi sadarboties ar profesionāļiem, lai sasniegtu labāko rezultātu, "Latvijas Radio 1" stāstīja Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) docētājas Ilze Aizsilniece un Signe Mežinska.

Līdzestība jeb pacienta sadarbība ar ārstu un farmaceitu, līdzestība jeb rūpīga sekošana zāļu lietošanai un dzīvesveidam šobrīd ir būtiska problēma gan Eiropā, gan citur pasaulē.

"Mēs neesam izglītoti medicīnā un vienkārši baidāmies. Un tad brīnās, ka cilvēki negrib vērsties pie ārstiem pēc palīdzības," raidījumā stāstīja klausītāja. LU MF lektore Ilze Aizsilniece apstiprināja, ka pacientiem mēdz trūkt elementāru zināšanu par savu ķermeni. "Galvenās problēmas rodas no bailēm un nezināšanas, tāpēc ļoti svarīga ir ārsta un pacienta sadrabība, " norādīja I. Aizsilniece. 

Par līdzestību "Latvijas Radio 1" raidījumā "Kā labāk dzīvot" ceturtdien, 30. maijā diskutēja LU MF asociētā profesore Signe Mežinska un lektore, Latvijas Ārstu biedrības prezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes docents Viesturs Šiliņš, AS "Repharm" padomes loceklis Dins Šmits.

Raidījuma ieraksts pieejams Latvijas Radio arhīvā.

Dalīties